Naar Bad Urach
23
Indicatie Utrecht-begin route: 620 km
Indicatie Antwerpen begin route: 590 km
Een korte inrijdroute naar het hotel in het centrum van Bad Urach. Je kunt een ommetje wandelen langs de vele vakwerkhuizen en de start van je reis vieren op een terrasje.
Bad Urach-Oetz
291
Je begint met een bredere weg met mooie doorgaande bochten door het groen. De Schwäbische Alb op z’n mooist. Na een koffiestop in een gezellige stad aan de Donau, een vlot doorgaande weg door velden en langs dorpen voor een kort snelwegtraject richting Füssen. Via de Oberjochpas slinger je de Oostenrijkse grens over. Je kunt even lekker los gaan op de mooie, bochtige Hahntennjochpas. Daarna rijd je nog via een mooi ommetje naar Oetz.
Oetz-Col di Rocca
275
Een lange, maar erg mooie route. De route naar Italië start over de doorgaande weg naar Sölden. Dan sla je af naar de Timmelsjoch, een kale, ruige pas van ruim 2500 meter met fenomenaal uitzicht. Het hoogteverschil wordt in slechts 12 haarspeldbochten overbrugd. Eenmaal in Italië is het wegdek misschien iets minder, maar de bochten rijgen zich aaneen op de verschillende passen. Naarmate je rit vordert, wordt het landschap vriendelijker en groener. De imposante bergkolossen, plat of juist scherp getand, zie je al geruime tijd liggen. Bij Bolzano zak je via een lekker pakketje tornanti (haarspeldbochten) nog verder af, waarna je je kunt opmaken voor het laatste deel van de route. Aan het einde van de Passo Fedaia ligt Col di Rocca waar je jezelf kan belonen met een echt Italiaans ijsje op het terras!
Col di Rocca A
220
Hoewel in kilometers niet eens zo lang, heb je voor deze route de tijd nodig. Deels omdat er zo veel moois te zien is en deels omdat je op de soms smalle wegen niet zo’n hoog tempo kunt rijden. Je koerst over de mooiste passen met eindeloos veel (haarspeld)bochten en hebt waanzinnig uitzicht. Brede wegen, smalle pasjes, hoog op een kale berg of juist door de bomen. Zo nu en dan kun je even ontspannen in een groen dal, maar vaak gaat dat weer over in een bochtig traject. Via een laatste passendriehoekje kom je weer bij de Fedaia waarna je snel "thuis" bent.
Col di Rocca B
206
Dit rondje start buiten de grote gebaande paden; je rijdt via landelijke verlaten wegen. Dan natuurlijk weer een aantal passen, waaronder de Passo Rolle, een waar bochtenfeest. Vervolgens naar een prachtig nauw dal waar de weg zich door de hoge rotsen boort. Veel groen, erg rustig, hoge bergwanden en donkere tunneltjes. Even toeteren voordat je zo’n tunneltje inrijdt is hier niet onverstandig. Je kunt een pauze maken bij een mooi gelegen bar aan het stuwmeer. Vervolgens richting bewoonde wereld via een grotere weg waar je het tempo weer op kunt voeren. Afsluitend twee wat kleinere passen die je weer begeleiden naar het hotel.
Col di Rocca C
213
Er zijn nog steeds passen die je nog niet hebt gereden, waaronder de prachtige Sella pas. De pas krult zich langs de enorme rotskolossen, een magnifiek gezicht. Het middeldeel van deze route is anders; een groene vallei, vriendelijk, minder hoogteverschil en weids uitzicht. Je kunt een klein gerestaureerd kasteeltje bezoeken wat mooi in de heuvels ligt. De weg ernaartoe heeft een stijgingspercentage van 28%, even een aanloopje nemen! Een andere leuke stop is bij de Karersee. Een smaragdkleurig meer waar de toppen van het Latemar Massief in weerspiegeld worden. Ben je weer helemaal op adem, dan zijn er weer passen tot besluit!